Május 13-án izgalmas délelőttben volt része legkisebb iskolásainknak. Az 1.a, 1.b és a 2. osztályosok közösen utaztak be Kaposvárra, a Báb-Szín-Tér bábszínházba, hogy megtekintsék a „Vitéz László és a csodamalom” című vidám, interaktív előadást.
A gyerekek óriási lelkesedéssel követték a piros sipkás, palacsintasütős népi hős, Vitéz László kalandjait. A történet során a diákok nemcsak passzív nézői voltak az eseményeknek: hangos szóval, nevetéssel és tanácsokkal maguk is aktívan segítettek Lászlónak túljárni az ördögök és a molnár eszén, hogy a csodamalom újra őrölni tudjon.
Balogh Mária



