Május 28-án a két 5. osztály ellátogatott a Kassai völgybe, mint minden évben, és rendhagyó élő történelem órán vehettünk részt. Először a Kaposmérő szélén levő íjkészítő műhelyt mutatták be, majd elgyalogoltunk a völgybe. Először a lovagtermet tekintettük meg, ami Makovecz stílusban, Sziklai Ákos tervei alapján készült. A következő állomás egy jurta megtekintése volt, majd lovasíjász bemutató következett. Sétánk során láttunk egy gémeskutat és egy íjászpavilont, amit Grácz Antal tervezett.  Utolsó s egyben legérdekesebb program a lovardában volt. Volt egy íjászati bemutató, utána pedig lehetett a gyerekeknek is íjászkodni és lovagolni.

Lengyel Zita