2026. május 23-án rendezték meg az V. IKU Országos Karate Versenyt Zalaegerszegen. Az ország minden tájáról, valamint Romániából érkező harcművészek kimagasló színvonalú küzdelmeket vívtak. 

A rendkívül szoros és technikás mezőnyben Müller Anita nyújtott káprázatos teljesítményt. Anita a Kumite lány gyermek C kategóriában lépett tatamira, és fegyelmezett, magabiztos versenyzéssel, egymás után aratott győzelmeivel lépett előre a döntőig.

A fináléban is megőrizte hidegvérét: pontos találataival és remek ritmusérzékével esélyt sem hagyott ellenfelének, így teljesen megérdemelten állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

„Anita egész évben keményen dolgozott, és ez a zalaegerszegi aranyérem a tökéletes bizonyítéka annak, hogy a szorgalom és az alázat mindig kifizetődik. Büszkék vagyunk rá, igazi bajnokként küzdött!” 

Ezzel az I. helyezéssel Anita nemcsak egy gyönyörű trófeával gazdagodott, de bebizonyította, hogy a jövőben is komolyan számolni kell vele a jitsu mellett a hazai karate élvonalában is.

Gratulálunk a csodás eredményhez és a bajnoki címhez!

Balogh Mária