Az ENSZ 1993-ban március 22-ét a Víz Világnapjává nyilvánította. E napon világszerte megemlékeznek a vízről, a vízkészletek megóvásáról és a vízminőség megőrzésének fontosságáról. A víz fontosságára és jelentőségére hívtuk fel mi is a diákjaink figyelmét. A Víz Világnapja alkalmából több programot kínáltunk iskolánk tanulói számára. Délutáni foglalkozások alkalmával, az alsósokkal már hetekkel előtte elkezdtünk ismerkedni a víz témakörével. Sokat beszélgettünk, gyűjtöttünk, plakátokat és egyéb alkotásokat készítettünk. Az iskolában rajz- illetve fotópályázatot hirdettünk, melyre minden korosztály saját alkotását vártuk. Az elkészült műveket kiállítottuk az aulában, ahol mindenki megcsodálhatta, és leadhatta a szavazatát az állta legjobbnak ítélt képre. Március 22-én iskolánk tanulói és tanárai is kékbe öltöztek. Közösen „vízcsepp” formát alakítottunk ki, melyről fotót is készítettünk. Az aulában pedig egész nap „esernyős fotózáson” vehettek részt az osztályok, melyet rendkívül élveztek. A felsősökhöz ez alkalommal vendégül hívtuk Kertész Róbert kémia tanárt, aki érdekes és informatív kísérletekkel tarkított bemutatót tartott a 7. évfolyamnak. A tanulók számos vízzel kapcsolatos kísérletet láthattak, majd el is végezhettek néhány kísérletet Kertész Róbert segítségével. A rendkívüli kémia órát nagyon élvezték a gyerekek. A látványos kísérletekből sokat tanulhattak. Ez a nap iskolákban minden osztályában a VÍZ téma körül forgott. Akár órán, akár szünetben a díszítések és alkotások megtekintése közben is. Már az elsősök is nagyon informáltak és érdeklődőek a téma iránt, ez a tudás korosztályonként felfelé egyre bővül. Fontos, hogy átadjuk diákjainknak, hogy az élethez nélkülözhetetlen a víz, óvjuk, védjük vízkészleteinket és őket is érzékenyítsük a téma iránt.

Balogh Mária – Kissné Tombor Krisztina