A 4. osztályosokkal beszélgető kör formájában körbejártuk, kinek mit is jelent a HÁLA. Kinek milyen formában tudjuk kifejezni a hálánkat? Miért lehetünk a hozzánk közelálló személyeknek hálásak? A hála időhöz és csakis egy bizonyos személyhez van kötve?

Hálaszív

A közös beszélgetést követően körbe ülve egy piros szívet adtak át egymásnak a gyerekek. Aki adta a szívet meg kellett indokolnia, hogy aki tőle szívet kap, mi miatt érez hálát iránta. Öröm volt látni és jó érzéssel töltött el, hogy mindannyian csakis a pozitív dolgokra, érzelmekre, aprócska, de igen is fontos rezdülésekre helyezték a hangsúlyt. Azt is megfogalmazták, hogy sokkal boldogabbak lettek miután szívet kaptak, mert többnek, fontosabbnak érezték általa magukat. Fontos, hogy a mindennapi életük során találják meg egymásban és önmagukban is azokat az értékeket, mellyel a közösségnek építő tagjai lehetnek.

Hála (képekben a gyerekek által megformálva)