A téma feldolgozását már decemberben elkezdtük kicsit, a téli szünet előtti tanítási napon ellátogatott hozzánk falunkban élő Ellenberger Csilla világjáró hegymászó, aki meghódította az Elbrusz hegyet. Csilla mesélt a gyerekeknek a hegymászásról, elhozta kellékeit, ruháját. Elmondta, hogy született az ötlet és mi mindent tett azért, hogy megvalósítsa elképzelését. Nagyon meghatódtunk történetén, egy súlyos betegség leküzdése után, amikor az ágyán ülve hálát adott, hogy van keze, ötlött eszébe a Kilimandzsáró, ahova gyermekkora óta vágyott. Elhatározta, hogy meghódítja a hegyet. Öt év telt el és sikerült, majd egy évre rá az Elbruszt is megmászta. Januárban először irodalom órán kapcsolódtunk a témához, József Attila Altató című versének feldolgozása után sokat beszélgettünk az utolsó versszakhoz kapcsolódva (Tűzoltó leszel, s katona/ vadakat terelő juhász.), arról hogy hogy képzelik el a jövőjüket, mik szeretnének lenni, mit kell tenniük ennek érdekében. Az irodalom füzetbe rajzot is készítettünk ehhez kapcsolódva. Megoldottuk még a Mi leszek, ha nagy leszek? című feladatot. A vershez kapcsolódva elmondták, hogy milyen szuperhősök lennének, milyen szupererővel rendelkeznének szívesen és mit tennének vele. Majd le is rajzolták ezeket.

Kadaravek Judit