2023. október 18-án pályaválasztási és szakmai bemutatón, kiállításon voltunk Kaposvár Arénában.  

Már csak kevés nyolcadikos tanulónak nincsenek határozott elképzelései a továbbtanulásról. 

A helyszínen jelen voltak a Somogy vármegye szakképzői, technikumai, gimnáziumai és szakiskolái, különböző egyetemek – köztük a MATE Kaposvári Campusa is –, valamint pályaválasztást segítő szervezetek is. A partnerszervezetek és a munkáltatók standjánál a tanulók számára különböző kiadványokkal, tesztekkel, valamint személyes konzultációval és tanácsadással nyújtottak segítséget a továbbtanulás folyamatához. Mindenki meglátogatta azokat az iskolákat, ahova első és második helyen szeretne továbbtanulni. Ezeken kívül még a hasonló jellegű standokat is felkeresték, így sokkal több lehetőséget találtak az érdeklődési körükhöz. Természetesen olyan iskolák is érdekelték őket, amire egyáltalán nem gondoltak, bővült minden szempontból a megjelölhető iskolák köre. Sok prospektust kaptunk, sok érdekes dolgot láttunk, kipróbáltunk érdekes dolgokat. Hasznosan telt el a két óra.

Velnerné Stark Rózsa